Listopadowe zapowiedzi książkowe.

 Kolejny burzliwy miesiąc już za nami. Więc przyszedł czas m. in. na zapowiedzi wydawnicze na listopad. Mam nadzieję, że wśród moich propozycji znajdziecie coś dla siebie. 


Frank Herbert, "Kapitularz Diuną"



Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.
Kapitularz przechodzi z wolna transformację, w wyniku której Bene Gesserit mają nadzieję wznowić zbiory melanżu i zdobyć dominującą pozycję we wszechświecie. Toczy się jednak walka z czasem – dostojne matrony zaciskają pętlę wokół głównej siedziby zgromadzenia. Dręczona wizjami własnej śmierci, matka przełożona Darwi Odrade robi wszystko, by ocalić siostry, i kładzie na szali swe ostatnie atuty: gholę baszara Tega, byłą dostojną matronę Murbellę oraz obdarzonego niezwykłymi zdolnościami Duncana Idaho.

Tymczasem gdzieś w oddali czai się wróg stokroć potężniejszy i zarzuca swą sieć...

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.


Premiera: 2.11.2020r. 


Eric Emmanuel - Schmitt, "Księga o niewidzialnym" 




„Księga o Niewidzialnym” to zbiór najpiękniejszych opowieści Érica-Emmanuela Schmitta, który z niezrównaną wrażliwością pisze o nadziei, miłości i śmierci.

Na kartach książki znalazły się najsłynniejsze dzieła pisarza, który swoją twórczością zdołał poruszyć miliony serc na całym świecie: „Oskar i pani Róża”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”, „Dziecko Noego”, „Zapasy z życiem” oraz buddyjska baśń „Milarepa”.

Historie te dotykają najczulszych strun ludzkiej wrażliwości i przypominają o prawdziwym sensie życia – Niewidzialnym, lecz możliwym do odkrycia.

W sprzedaży od: 2.11.2020r.

Anna Rudnicka - Litwinek, "Dziewczyny na skrzydłach" 


„O, znowu baba! I co? Też będziesz płakać?”, „Jak na babsko, to ujdzie” – słyszały od swoich instruktorów. Nie pozwoliły jednak, by mężczyźni zniszczyli ich marzenia.

W latach 20. Karolina jako pierwsza Polka samodzielnie siada za sterami
Basia, Anna i Jadwiga pilotują najszybsze myśliwce czasów II wojny światowej
Kasia, dziewczyna z małej wioski, ujarzmia srebrnego smoka – wojskowego MiG-a

Nie tylko chłopcy marzą o lataniu. Poznając historię awiacji okazuje się, że kobiety zdobywały niebo na równi z mężczyznami. Sterowały pierwszymi powietrznymi statkami i konstruowały własne skrzydła z drewna. Jednak zawsze było im nieco trudniej, bo oprócz grawitacji musiały pokonać ludzką niechęć.
Przyszedł czas, by przypomnieć o odważnych, niezależnych, pełnych pasji lotniczkach – pionierkach i tych nam współczesnych. W czasach, gdy większość kobiet nie mogła nosić spodni, one założyły lotniczy kombinezon i zdobyły niebo. Dziś, gdy mundurem lotnika szczycą się głównie mężczyźni, one wbrew stereotypom również po niego sięgają. Oto losy dziewczyn, którym wyrosły skrzydła.


W sprzedaży od: 2.11.2020r. 


Tomek Michniewicz, "Chwilowa  anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata.




Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki.

Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą cywilizację: ignorancję, komunikacyjny chaos, destrukcyjną siłę fake newsów, nieprzygotowanie rządów i nas samych na kryzys, irracjonalne reakcje stadne, władzę w rękach nieodpowiedzialnych ludzi... Jak to wszystko się dla nas skończy?

Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka, preppers i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy.

„Kryzys to zbyt straszna rzecz, żeby go zmarnować”, jak mawiał Paul Romer, noblista z ekonomii. Czy wyciągniemy wnioski na przyszłość? Wygląda na to, że na razie zajęci bieżącymi problemami patrzymy pod nogi, zupełnie nie widząc, że pędzimy na ścianę.
Tomasz Michniewicz

W sprzedaży od: 3.11.2020

G. R. R. Martin, "Nawałnica mieczy: Krew i złoto. Edycja ilustrowana."


Ilustrowane wydanie najpopularniejszej sagi fantasy na świecie.

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki.

Tymczasem wygnana królowa Daenerys, pani ostatnich trzech smoków na świecie, wędruje przez krwawiący kontynent, zbiera siły i gromadzi sojuszników, pragnąc odzyskać koronę, którą uważa za swoją.

Gdy wrogie armie przygotowują się do decydującego starcia, zza granic cywilizacji przybywa armia dzikich – barbarzyńców pragnących podbić Siedem Królestw. Za nimi maszeruje horda mitycznych Innych, prowadzących armię żywych trupów…

Premiera: 10.11.2020r. 

Jostein Gaarder, "Świat Zofii" 


Jedyne filozofowie wyprawiają się w niebezpieczną podróż ku ostatecznym granicom istnienia.

Świat Zofii, sztandarowy w twórczości Gaardera, odniósł spektakularny sukces w Norwegii, by w 1995 roku został NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYM SIĘ KSIĄŻKĄ NA ŚWIECIE. Powieść to przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy – Platona, Sokratesa i Heideggera – odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb...


Premiera: 11.11.2020r. 


Przemysław Piotrowski, Pakiet Piętno/Sfora/Cherub

MROCZNA I BRUTALNA TRYLOGIA KRYMINALNA:

"PIĘTNO"

Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia.

Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia.

Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?

"SFORA"

Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że została ona… odgryziona przez człowieka.

Atmosfera niepokoju w mieście narasta. W mediach pojawiają się pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku. Niedługo potem śledczy trafiają na zmasakrowane zwłoki zaginionej niedawno zakonnicy – ofiara została zamordowana, a jej ciało rozszarpały wilki. Inspektor Romuald Czarnecki powołuje specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, w skład której wchodzą również Igor Brudny i Julia Zawadzka ze stołecznej policji. Talent i trudna przeszłość komisarza Brudnego po raz kolejny mogą okazać się nieocenione.

Mimo zdecydowanych działań śledztwo komplikuje się coraz bardziej. Brudny musi ustalić, czy sprawca ma jakiś związek z sierocińcem sióstr hieronimek, w którym sam się wychowywał. Łowy dopiero się zaczynają.

"CHERUB"

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.

Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.

Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.


Premiera: 11.11.2020r.


Haruki Murakami, "Pierwsza osoba liczby mnogiej" 


Nowy zbiór opowiadań Harukiego Murakamiego.

Tajemnicza płyta Charliego Parkera, małpa mówiąca ludzkim głosem i liczne wspomnienia dawnych kochanek. W nowym zbiorze opowiadań Harukiego Murakamiego czytelnicy znajdą znane i lubiane motywy jego twórczości: tęsknotę za tym, co minęło, rozważania o muzyce, miłości oraz sensie życia. Autor wspomina lata studenckie, dawne dziewczyny, fascynacje i niezwykłe przeżycia, do których ciągle powraca myślami.

Niezmiennie ważnym elementem w mikrokosmosie Murakamiego pozostaje muzyka. W tym zbiorze staje się ona główną bohaterką kilku opowieści. W jednej z nich narrator rozważa, co by było, gdyby saksofonista Charlie Parker dożył czasów bossa novy i nagrał płytę w tym stylu. W innej jest mowa o Karnawale Schumanna, który był ulubionym utworem narratora i pewnej tajemniczej kobiety. Muzyka ta jest punktem wyjścia do rozważań na temat masek, które nosimy, i naszych prawdziwych twarzy, kryjących się pod nimi.

Nowym elementem w jego twórczości jest poezja, którą znajdujemy w dwóch z ośmiu opowiadań. Jedno jest historią spotkania z kobietą piszącą wiersze o miłości w stylu klasycznej poezji japońskiej. W innym pisarz umieścił swoje żartobliwe białe wiersze na temat meczów baseballowych, opiewa w nich między innymi piękno umięśnionych pośladków jednego z graczy.

Jak zawsze u Murakamiego humor miesza się ze smutkiem, realność z nierealnością, a życie zaskakuje narratora ciągle nowymi zagadkami.


Premiera: 12.11.2020r.


Olga Tokarczuk, "Czuły narrator" 



Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwała dążność do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

Dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, które składają się na wyjątkowe zaproszenie za kulisy twórczości Olgi Tokarczuk. Teksty kluczowe i premierowe. W tym szeroko komentowana Mowa Noblowska.

„Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?” RYSZARD NYCZ

Premiera: 12.11.2020r. 

Magdalena Niedźwiecka, "Gdyby kobiety milczały. Sceny z życia George Sand" 


Porywająca powieść biograficzna o wielu twarzach George Sand.

George Sand, francuska pisarka epoki romantyzmu, bodaj najsłynniejsza w XIX wieku, była wyjątkowa i intrygująca - jako niepokorna arystokratka i republikanka, wywrotowa pisarka i wolnomyślicielka, kobieta w spodniach i z cygarem w ustach, kochanka Alfreda de Musseta i Fryderyka Chopina, przyjaciółka Liszta, Delacroix i Balzaka, walcząca o prawa kobiet i prawa robotników krewna królów, niespokojna, niepokorna, ni to wamp, ni androgyne.
Autorka podejmuje walkę z nieuprawnionymi karykaturami George Sand, które przedstawiają pisarkę jako wyrachowaną, biseksualną nimfomankę lub przeciwnie, dobrotliwą, łagodną panią z Nohant, osobowość pani Sand była bowiem niezwykle złożona, a przez to fascynująca. Artystka odgrywała w życiu wiele ról. Z właściwą powieściom historycznym potoczystością Niedźwiedzka odsłania kilka z nich.

Magdalena Niedźwiedzka, autorka zbeletryzowanych biografii "Królewska heretyczka"
i "Maria Skłodowska-Curie" oraz cyklu "Zmierzch Jagiellonów”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Premiera: 12.11.2020r. 

G. R. R. Martin, "Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera"
 

„Moją bronią jest mój umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł… umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście, ma zachować ostrość”.

Krótki i rzeczowy. Taki jest Tyrion. Oto najlepsze, najzabawniejsze, najbardziej nieprzyzwoite i najmądrzejsze powiedzonka miniaturowego Machiavellego – karła o mózgu wielkości całej planety i sercu ze zmatowiałego złota.

„Najlepsze są kłamstwa przyprawione odrobiną prawdy”.

Aforyzmy i mądrości Tyriona Lannistera to najlepszy prezent dla fanów Pieśni lodu i ognia George’a R. R. Martina oraz serialu Gra o tron: zbiór przewrotnych powiedzeń niezrównanego Krasnala z Casterly Rock, z ilustracjami, których autorem jest Jonty Clark!


Premiera: 17.11.2020r. 


Jan Rzymełka, "W poszukiwaniu własnych korzeni."



W poszukiwaniu własnych korzeni. Sztambuch rodziny…” (pamiętnik, kronika) to gotowa do wypełniania książka z tablicami, które ułatwią nam poruszanie się po zakamarkach genealo­gii, tajemnicach i archiwach rodzinnych. Uzupełniając rubryki sztambucha zbudowanego na bazie prawie 25 lat doświadczeń autora, możemy poznać historię swojego rodu. Odpowiemy sobie na wiele szczegółowych pytań:

• jakie są korzenie mojej rodziny?

• skąd i kiedy przybyli moi przodkowie?

• kiedy pojawiło się w dokumentach nazwisko mojej rodziny?

• jakie cechy fizyczne i talenty mam po kądzieli (czyli po matce), a jakie po mieczu (czyli po ojcu)?

Przy pomocy sztambucha docieramy do świata prawdziwego, aczkolwiek trochę zakurzone­go, nie zawsze wygodnego dla własnego sumienia, ale za to dalekiego od zafałszowań. Odkry­jemy tajemnicze historie bliskich, tragedie i romanse przodków. Przekonamy się, że warto zbierać pamiątki nie tylko po rodzicach i dziadkach. Ponadto, poszukiwanie prawdy o rodzinie, fascynujące i romantyczne zajęcie na wiele lat, da nam poczucie zakorzenienia.

Wypełniony sztambuch pozwoli zbudować drzewo genealogiczne (jego schemat znajdzie­my wewnątrz). Będzie stanowić również relikwię rodzinną, którą można przekazać swoim dorosłym dzieciom, wnukom, aby kontynuowali poszukiwania. To wspaniały podarunek na urodziny, ślub czy złote gody.


Premiera: 18.11.2020r. 


Leonard J. Pełka, "Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian" 



Jedna z najważniejszych książek poświęconych polskiej demonologii.

Fascynujący świat słowiańskich duchów i demonów od lat inspiruje najznakomitsze osobistości nauki. Doktor Leonard Pełka, uczeń Bohdana Baranowskiego, spędził wiele lat swojego życia na studiowaniu tego intrygującego tematu. Efektem jego badań jest Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian – pozycja wyjątkowa i ponadczasowa.

Demony chmur burzowych i gradowych. Demony wiatrów i wirów powietrznych. Demony domowe, demony zła. Istoty szkodzące położnicom, duszące i wysysające krew. Demony chorób i śmierci. Demony patroszące zwierzęta domowe. Skąd się wzięły? Dlaczego w nie wierzono? Jak z nimi walczono?

Autor odwołuje się do folkloru, nawiązuje do baśni oraz opowieści ludowych z różnych stron kraju, a także do podań i porzekadeł regionalnych. Przedstawia barwny obraz świata polskich demonów, diabłów i istot półdemonicznych, jak również wszelakich strachów, zjaw i mar. Czyni to dokładnie i z pasją, która emanuje z każdej strony tego dzieła.


Premiera: 24.11.2020 r. 


Ursula K. Le Guin, "Księga Drogi i Dobra" 



Zachwycająca interpretacja jednej z najważniejszych ksiąg w dziejach ludzkości w mistrzowskim przekładzie Justyny Bargielskiej i Jerzego Jarniewicza.

"Księga Drogi i Dobra" powstała prawdopodobnie dwadzieścia pięć stuleci temu. Napisał ją ktoś, kto być może nazywał się Lao Tzu, a żył mniej więcej w tym samym czasie co Konfucjusz. Nic pewnego o tej "Księdze" powiedzieć nie sposób, poza tym, że to dzieło chińskie, bardzo stare, i że przemawia do czytelników na całym świecie, jakby je napisano zaledwie wczoraj.
Miałam wielkie szczęście, że odkryłam go w tak młodym wieku i mogłam żyć z jego księgą przez całe swoje życie.
Autorzy naukowych przekładów "Księgi Drogi i Dobra" jako podręcznika dla władców używają słownictwa, które podkreśla wyjątkowość taoistycznego "mędrca", jego męskość, władzę.
Ja zaś chciałam stworzyć wersję "Księgi" taką, która byłaby przystępna czytelnikom współczesnym, niewyrafinowanym, niesprawującym władzy, i być może też nie-męskim. Takim, którzy nie szukają ezoterycznych tajemnic, ale nasłuchują głosu przemawiającego wprost do duszy. Chciałabym, żeby zrozumieli, dlaczego tak bardzo kochano tę "Księgę" przez dwadzieścia pięć wieków.

(ze wstępu Ursuli K. Le Guin)

"Księga Drogi i Dobra" to wyjątkowa, niezwykle inspirująca poetycka interpretacja starożytnego tekstu stworzonego dwa i pół tysiąca lat temu przez twórcę taoizmu.
Według jej mądrości żadna z naszych cech nie różni się od cech doskonałego władcy, genialnego myśliciela czy wielkodusznego filantropa.
W tej przełomowej współczesnej interpretacji starożytnego klasyka Ursula Le Guin przedstawia uświęconą i zadziwiająco potężną filozofię chińskiego myśliciela.
Książka zawiera obszerne osobiste komentarze autorki, podkreślające wartość tekstu - zwłaszcza w naszych trudnych, niespokojnych czasach.
Przekładu tej mistrzowskiej interpretacji dokonali Justyna Bargielska i Jerzy Jarniewicz, a notę o autorce przetłumaczyła Kaja Gucio.

Spośród wielu tłumaczeń "Księgi Drogi i Dobra" wersja Ursuli K. Le Guin jest szczególnym skarbem. Prawdziwą rozkoszą.
Chianglian Al Huang, twórca fundacji Living Tao


Premiera: 24.11.2020r. 


Jacek Leociak, "Wieczne strapienie" 



Notuję tutaj to, co mnie zadziwia, irytuje i oburza w życiu publicznym, a co ma źródło w kłamstwie, zakłamaniu, hipokryzji. Nie wolno kłamać, ale przecież wciąż kłamiemy, życie składa się z wielkich kłamstw i drobnych kłamstewek. Człowiek zakłamany jest nieszczęśliwy i godny litości, ale też groźny dla innych i dla samego siebie. Szczególnie boli, kiedy kłamią ci, którzy powinni mówić prawdę dla dobra ogółu, dla pożytku społecznego, z szacunku dla drugiego człowieka i z bojaźni Bożej. Po politykach trudno dziś oczekiwać szczególnego przywiązania do prawdomówności. Wciąż oczekujemy go po Kościele. Tam hipokryzja jest jeszcze bardziej dewastująca niż w polityce. Musimy spojrzeć jej w oczy, wytknąć ją surowo i jasno, by umieć się bronić, by dać wyraz strapieniu, oburzeniu i niezgodzie.

Jacek Leociak


Premiera: 25.11.2020r. 


Stephenie Meyer, "Słońce w mroku" 


Opowieść o wiecznej miłości śmiertelniczki i wampira narodziła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen spotkali się w pierwszym tomie sagi „Zmierzch”. Dotychczas znaliśmy tę historię z perspektywy Belli. Jednak autorka uznała, że Edward także zasługuje na to, by móc opowiedzieć swoją wersję. Jego relacja jest zdecydowanie bardziej mroczna.

W miarę poznawania myśli i uczuć wampira oraz odkrywania fascynujących wydarzeń z przeszłości zaczynamy rozumieć z pozoru nieracjonalne zachowania i wybory młodego Cullena. Edward musi w ostateczności zmierzyć się z życiowym dylematem: czy ma prawo podążać za głosem serca, skoro tym samym naraża Bellę na śmiertelne niebezpieczeństwo?

Premiera: 25.11.2020

Powiem Wam, że całkiem sporo tych nowości, którymi się zainteresowałam i chyba najbardziej czekam na tą ostatnią, bo do "Zmierzchu" mam jakiś niezdrowy sentyment;). Dajcie znać czy coś z moich propozycji Was zainteresowało i czy jest coś na co czekacie, a nie wspomniałam o tym w swoim zestawieniu. Tymczasem trzymajcie się zdrowo. 

Komentarze

  1. Ooo, bardzo zainteresowało mnie ta "Chwilowa anomalia", wydaje się mega na czasie, a lubię takie zbiorki z wywiadami. I w sumie ciekawi mnie też ta książka Olgi Tokarczuk - zawsze ciekawiło mnie, jak pracuje noblistka :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też chętnie sięgnę po książkę Tokarczuk - chociażby dlatego, że warto mieć u siebie jej Mowę Noblowską.

      Usuń
  2. Ciekawe zapowiedzi. Bardzo mnie interesuje Książka o niewidzialnym.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja do Schmitta to w ogóle chciałabym wrócić - tym bardziej, że wznowienia jego książek są wydawane w taki piękny sposób...

      Usuń
  3. Bardzo Ci dziękuję za ten wpis . Zawsze jestem ciekawa nowych premier książkowych i każda z osób pisze zwykle o nieco innych pozycjach. No nic zapowiadają się kolejne ksiażkowe zakupy- ciekawi mnie nowy Tomek Michniewicz, obowiązkowo też nowa część sagii Zmierzch oraz nowy Murakami czy pozcja poierwsza nawiązująca do słynnej Diuny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja dziękuję Ci za te słowa, bo poświęciłam na ten post sporo czasu:), jednak lubię tworzyć tego typu notki i czytać je u innych.

      Usuń
  4. Jest bardzo duży wybór tytułów, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak - w sumie w każdym miesiącu wychodzi coś ciekawego.

      Usuń
  5. Dosłownie wszystkie zapowiadają się świetnie, a czasu tak mało ;)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie - człowiek chciałby wszystko przeczytać, a ogranicza go czas:(

      Usuń
  6. Kilka tytułów zanotowałam, ale ten Murakami! Uwielbiam go!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spotkanie z twórczością Murakamiego jeszcze przede mną, ale nasłuchałam się tyle dobrego o tym autorze, że bardzo chcę sięgnąć po jego książki.

      Usuń
  7. Mam Diunę w tym pięknym twardym wydaniu. Kilka pozycji z twojej listy zaproponowałam również na moim blogu.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widziałam:). Zdaje się, że u Ciebie widziałam tą "Dumę i uprzedzenie" w bardzo ładnym wydaniu.

      Usuń
  8. Czekam na "Midnight sun", żeby wrócić do gimnazjalnych korzeni i na "Cheruba", bo "Piętno" i "Sfora" były cudowne! Igor Brudny to super glina, którego nie da się nie lubić. Zamierzam też w listopadzie (albo przynajmniej do końca roku) poznać się z "Diuną" Herberta, ponieważ wiele dobrego słyszałam. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest na co czekać:) I mam nadzieję, że uda nam się sięgnąć po to wszystko na co czekamy.

      Usuń
  9. Wiele z przedstawionych przez Ciebie książek będzie na mojej liście do przeczytania. Nowa książka pani Tokarczuk, "Chwilowa anomalia", "Wieczne strapienie". Do przeczytania w przyszłości na pewno będzie kolejna książka Le Guin no i "Polska Demonologia Ludowa" - ale przy tej ostatniej jeszcze nie miałam szczęścia spotkać nawet pierwszej części.
    Zaintrygowała mnie "Gdy kobiety milczały" - nie słyszałam o niej wcześniej.
    Ogromnie cieszą mnie wznowy Gaardera i Schmitta - obie te książki mam już na swojej półce, ale uważam, że są bardzo, bardzo, bardzo wartościowe i chciałabym, aby każdy mógł je czytać. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak - dużo ciekawych nowości ostatnio wychodzi, jedyne co to tylko mieć więcej czasu na czytanie ;)

      Usuń
  10. „Księga o Niewidzialnym” i "Dziewczyny na skrzydłach" to książki, które mam w planach. A no i "Słońce w mroku" chętnie przeczytam, bo mam też mam sentyment do tej sagi ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mam sentyment do" Zmierzchu" i chyba właśnie na "Słońce w mroku" czekam najbardziej.

      Usuń
  11. Kilka tytułów wpadło mi w oko - dzięki za ciekawy przegląd nowości!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że moje zestawienie nowości okazało się być ciekawe, chociaż uważam, że listopad wydaje się być ciekawy pod względem nowości:).

      Usuń
  12. O wow, wiele fajnych tytułów, choć wiadomo, pewnie dużym bestsellerem może być ,,Słońce w mroku". Akurat troszkę dziwnie, bo sagi Zmierzch nie czytałam, ale na przykład ,,Kobiety na skrzydłach" też są naprawdę kuszące. :D
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Widzę, że sporo osób czeka na "Słońce w mroku" i w sumie się nie dziwię, bo wiele osób czekało na tą książkę przez ostatnią dekadę:)

      Usuń

Prześlij komentarz

W związku z ustawą RODO o ochronie danych osobowych, informuję, że na tej stronie używane są pliki cookie Google oraz inne technologie do ulepszania i dostosowywania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych i informacji zawartych w plikach cookies.