poniedziałek, 9 lutego 2015

Stosik 2014/2015

Posiadanie bloga często sprawia, że w Twoim domu zaczynają się mnożyć te rzeczy, o których piszesz. W moim przypadku mnożą się książki, które w większości po prostu dostaję. Tak sobie pomyślałam, że skoro przez długi czas nie pisałam Wam o żadnym stosiku własnym to przyszedł czas pokazać Wam co przywędrowało do mojego domu w przeciągu ponad dwóch miesięcy. A zatem: 



1. G. Forman, "Zostań jeśli kochasz" (opinia),
2. G. Forman, "Wróć jeśli pamiętasz", 
3. A. Marini, "Kiedy śpisz",
4. Jo Kyung-ran, "Smak języka",
5. K. Stockett, "Służące" (opinia),
6. M. Ernstam "Córki marionetek" 
7. G. R. R. Martin, G. Dzois, "Niebezpieczne kobiety"
8. G. R.R. Martin i in. "Świat Lodu i Ognia" - przepięknie wydana książka, będąca niezłą gratką dla miłośników "Pieśni Lodu i Ognia"

Na stosik nie załapała się "Miniaturzystka" autorstwa J. Burton. 

Jak widzicie trochę się tego uzbierało:). Mam nadzieję, że za kilka lat będę mogła się pochwalić całkiem pokaźną domową biblioteczką :). 

36 komentarzy:

  1. Przyjemnej lektury. A w tym o czym piszesz w pierwszym akapicie coś jest. Ja gdy założyłam swój pierwszy blog robótkowy to nagromadziło mi się mnóstwo mulin, a później gdy zaczęłam robić biżuterię to gdzie się nie obejrzę to koraliki widzę... o książkach już nie wspomnę ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zatem grozi nam zatrzęsienie książek;)

      Usuń
  2. Obie części Forman za mną. Druga wg lepsza. Od dłuższego czasu poluję na Służące. Miłej lektury :)

    www.krzywaprosta.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja mam wielką ochotę na obie części Formana. Mam nadzieję, że gdzieś uda mi się je znaleźć ;)
    Miłej lektury!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że gdzieś je dorwiesz:)

      Usuń
  4. Wow, niezła cegiełka z tych "Niebezpiecznych kobiet". Jestem ciekawa co to za książka :) "Zostań, jeśli kochasz" bardzo mi się podobało i niedługo zabieram się za kontynuację tej historii. "Miniaturzystka" jest rewelacyjna, bardzo polecam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też jestem jej ciekawa, ale chyba będzie musiała sobie trochę poczekać na swoją kolej.

      Usuń
  5. ja też przez bloga, nabyłam całkiem sporo książek ;D i też liczę, że kiedyś będę mogła sobie kupić półkę na książki i całą ją zapełnić :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak, a do tego inni blogerzy całkiem sprawnie kuszą na kolejne książki...więc nie da się, żeby było ich mało;]

      Usuń
  6. Skusiłabym się na "Miniaturzystkę", "Służące" i "Zostań, jeśli kochasz" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie dziwię się. Te dwie ostatnie książki mam już za sobą i warto było. A "Miniaturzystka" mnie kusi, ale musi poczekać;]

      Usuń
  7. Świetny stos :) Czytałam z niego jedynie "Córki marionetek", ale i te pozostałe chętnie bym poznała :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ciekawy stosik:) miłego czytania:)

    OdpowiedzUsuń
  9. W takim razie czkam na Twoją opinię dotyczącą książki pt. "Córki marionetek".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że szybko je przeczytam, bo bardzo mnie kuszą, póki co muszą poczekać jeszcze trochę.

      Usuń
  10. Z chęcią bym przeczytała "wróć jeśli pamiętasz" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wierzę:) Sama nie mogę się doczekać jak sięgnę po tą książkę:)

      Usuń
  11. Ładny stosik. Jakby książki były tańsze to pewnie miałabym cały dom zawalony powieściami ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem czy wiesz, ale w internetowych dyskontach książkowych są dużo niższe ceny np. na aros.pl :)

      Usuń
  12. Podkradłabym "Niebezpieczne kobiety" :) Miłej lektury!

    OdpowiedzUsuń
  13. Zostań jeśli kochasz to muszę przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Uwielbiam książki, ale nie mam kiedy czytać :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nawet jak pracowałam po 10 godzin dziennie znajdowałam na to czas i siłę;). Więc spróbuj się zorganizować, to może jednak coś wyciułasz...chociaż krótką chwilę w ciągu dnia ;)

      Usuń
  15. Ładniusi stosik. :3 Miłego czytania. Ps. Mam sprawę, mogłybyśmy jutro porozmawiać na fb?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :), jak coś dzisiaj możemy porozmawiać popołudniu. Od 18stej powinnam mieć czas, żeby na spokojnie porozmawiać.

      Usuń
  16. Zazdroszczę Ci "Niebezpiecznych kobiet". Ja po prostu choruję na ta książkę...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też na nią chorowałam, ale na arosie dorwałam za całkiem przystępną cenę :D.

      Usuń
  17. Mam książką "Kiedy śpisz" (ale jeszcze nie czytałam"), oglądałam ekranizację powieści "Służące".
    Miłej lektury :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja właśnie ją obejrzałam i się masakrycznie popłakałam...

      Usuń
  18. Wszystkie bym przeczytała, ale chyba najbardziej Martina:)

    OdpowiedzUsuń
  19. Muszę w końcu zaopatrzyć się w Martina. :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie! Ja wzięłam się za niego stosunkowo późno - zbyt późno...

      Usuń