Angielski dla początkujących - 500 najważniejszych słów i zdań, fiszki, recenzja

Korzystając z tego, że mam luźniejszy dzień - luźniejszy tj. taki, który prawie w całości spędzam bez Rafała postanowiłam Wam napisać kilka słów o fiszkach, które goszczą u mnie już jakiś czas. Karteczki są z języka angielskiego z zakresu podstawowego.

W zestawie znajdziemy 500 fiszek z podstawowym słownictwem i zdaniami, dzięki którym nie tylko możemy utrwalić nowe słówka, ale również poznać ich użycie w kontekście. 

Kurs podzielono na 17 grup tematycznych, aby ułatwić zapamiętywanie materiału metodą skojarzeń. Specjalny dobór słownictwa, przykłady w zdaniach oraz kolorowe zestawy tworzą zestaw do skutecznej nauki języka angielskiego.Dodatkowo w opakowaniu znajdziecie 20 czystych kartoników do samodzielnego wypełniania, co zdecydowanie działa na plus, chociaż chyba taki zestaw czystych fiszek jest już w każdym ich pakiecie. 

Moim zdaniem powyższy kurs jest przeznaczony głównie dla uczniów z podstawówki, tudzież tych, którzy zaczynają gimnazjum i mają spore zaległości. Uczniowie z tych szkół mogą go wykorzystać do szybkiej powtórki przed egzaminem gimnazjalnym.

Natomiast osoby, które miały już kontakt z językiem angielskim mogą być zawiedzione tym zestawem, bo przynajmniej zdecydowaną większość słownictwa będą znać - no chyba, że potrzebujecie sobie zrobić powtórkę, ale wtedy poleciłabym sięgnąć po większy zestaw z zakresu podstawowego. 

W zestawie mogłaby być też płyta z załączonymi nagraniami słówek, tak jak to jest w zestawie, o którym pisałam Wam >>>TU<<<. Taka płyta zdecydowanie ułatwiłaby nie tyle powtórki, co naukę osobom, które są samoukami.

Zatem podsumowując: 

Zestaw tych fiszek jest bardzo fajny i może Wam pomóc w początkowej fazie nauki angielskiego, lub szybkiej powtórce np. przed maturą. 

Osobiście do dziś nie mogę odżałować, że nie znałam tej metody nauki języka jak byłam w liceum:(. 

Komentarze

 1. Oj matura już za mną, wiele lat temu :P Teraz studiuję w Angli więc chyba za późno na te fiszki hahaha :P Mogłam myśleć wcześniej teraz już tylko szkoła przetrwania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ale jakbyś chciała się uczyć innego języka, to fiszki będą jak znalazł - tylko oczywiście z odpowiedniego języka;)

   Usuń
 2. chyba sobie kupię te fiszki, nie chcę zapomnieć wszystkiego co z takim trudem wykułam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę, ja kończę ten zestaw i biorę się za kolejny;]

   Usuń
 3. O i takie coś przydałoby mi się kilka lat temu przed maturą :) ale oczywiście to pojawiło się dopiero teraz, kiedy ja już na półmetku studiów... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No a ja już dawno po studiach i też żałuję, że nie miałam czegoś takiego przed maturą:(

   Usuń
 4. Heh, może powinnam zainwestować bo według pewnego komentarza mój angielski szwankuje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak chcesz...chociaż chyba hejter Ci się trafił, ale na wyższym poziomie to jak chcesz się podszkolić, to zawsze jest czas;)

   Usuń
 5. Ciekawa metoda na naukę języka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. słyszałam, że fiszki to fajna sprawa jednak ja sama nigdy ich nie używałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od kiedy ich używam to się w nich zakochałam;)

   Usuń
 7. Ostatnio na blogach często pojawiają się notki właśnie o tych fiszkach- wszyscy zachwalają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc chyba jednak coś w nich musi być;]

   Usuń

Prześlij komentarz