TOP 3 seriale z zaświatami w tle:)

Dzisiaj zamiast książki chciałabym Wam polecić kilka seriali, które dotyczą zaświatów lub demonów. Właściwie tylko w jednym są demony, które przeplatane są z historiami o duchach, a reszta dotyczy tylko tych drugich.

1. "Nie z tego świata"

Historia opowiada o dwóch braciach, którzy polują na duchy i demony stanowiące zagrożenie dla ludzi. Jest to dla nich chleb powszedni i są uzbrojeni nie tylko w wiedzę, ale odpowiedni sprzęt. Ich motywacja jest bardzo osobista, gdyż ich matka zginęła przez demona i teraz usiłują się zemścić. Poza tematem przewodnim serialu bardzo podoba mi się humor, który jest w niego wpleciony oraz to jakie relacje łączą braci. Myślę, że producentom nie brakuje nie tylko poczucia humoru, ale również dystansu. Niedawno oglądałam odcinek dotyczący przekleństw. Bracia trafili na króliczą łapkę, która posiadającemu ją człowiekowi przynosi szczęście. Jednak, gdy ktoś ją zgubi spotyka go pech. a w ciągu tygodnia umiera. Na początku pomyślałam - serio? przecież ten odcinek jest zupełnie inny od reszty. To jednak nie przeszkodziło mi się później śmiać niemalże przez cały czas. Podczas oglądania "Nie z tego świata" na pewno najdą Was skojarzenia z dwoma następnymi serialami. Może wspólne cechy nie są jakoś bardzo zarysowane, ale przy niektórych odcinkach na pewno pomyślicie o pewnych nawiązaniach...

2. "Medium"

W tym wypadku mamy do czynienia z całą rodzinką:). Na początku tylko mama wykazuje zdolności związane z kontaktowaniem się ze zmarłymi. Z tego co pamiętam to z biegiem czasu przynajmniej starsza córka zaczęła zdradzać podobne zdolności. Ze względu na swoje zdolności główna bohaterka zaczyna pracę w prokuraturze i aktywnie uczestniczy w śledztwach - szczególnie tych, które dotyczą morderstw. Poza tym w serialu pokazane są perypetie całej rodzinki, które wzbogacają serial o różne humorystyczne sytuacje - chociaż nietypowe zdolności są dla nich bardzo często powodem do wielu zmartwień.
Warto :)

3. "Zaklinacz dusz"

To chyba najbardziej wzruszający serial z wszystkich trzech. Opowiada o Melindzie, która widzi duchy i pomaga przejść im na drugą stronę. Przez to co robi często pomaga również rodzinom tych dusz, które się do niej zgłaszają. Melinda jest przy okazji szczęśliwą mężatką i prowadzi sklep z antykami, a to co robi nie tylko odbija się na jej życiu zawodowym, ale również prywatnym.

Te trzy seriale poza tym, że same w sobie są świetną rozrywką, to jeszcze dodatkowo między wersami niosą ze sobą pewne przesłanie. Nie chciałam Wam pisać o nich zbyt wiele, żeby nie zdradzać ciekawych szczegółów, ale wiedzcie, że warto po nie sięgnąć. I dajcie znać czy oglądaliście któryś;). 

Komentarze

 1. Jesteś na początku SPN ? będzie moment kiedy będzie lepiej, ale potem jakość serialu spada na łeb na szyję. Ja przestałam oglądać chyba w połowie 5 sezonu, bo mi się z lekka znudził.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w trzecim sezonie jak na razie. Mam jednak nadzieję, że jednak nie będzie tak źle.

   Usuń
  2. Natychmiast pomyślałam o tym samym, co czoko. Jakość serialu później spadła. Natomiast jeśli chodzi twój opis - jak dojdziesz później zobaczysz jakby się wzbogacił, kiedy już właściwie nie będzie chodziło o zwykłe polowanie, a o wszelkiego rodzaju dylematy moralne świata. Generalnie fantastyczny serial.

   Usuń
  3. PS. Dawno tu nie byłam, więc nakarmiłam rybki.

   Usuń
 2. Nie znam tych seriali, ale doskonale wiem komu ze znajomych mogę je polecić, ja nie mam ostatnio czasu na rozrywkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój P. uwielbia wszelkie filmy o duchach i demonach, ostatnio oglądaliśmy więc Dominion, który opowiada wprawdzie nie o demonach, a aniołach, ale w bardzo niekonwencjonalny sposób. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo...no to obczaję ten serial,bo może mi się spodoba:)

   Usuń
 4. "Zaklinacz dusz" to jeden z moich ulubionych seriali:)

  OdpowiedzUsuń
 5. znam Zaklinaczkę duchów; to był chyba pierwszy serial o tej tematyce który oglądałam; ten pierwszy chciałam obejrzeć ale ostatecznie się nie zdecydowałam; ale może kiedyś x]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto póki co im dalej tym jest...bardziej śmiesznie;)

   Usuń
 6. Bardzo lubię "zaklinacz dusz", oglądam przy każdej możliwej okazji w tv ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. znam tylko nie z tego świata, serial pozbawiony zupełnie wątków pobocznych, bardzo naiwny w którym nie chodzi o budzenie grozy, straszenie duchami ale o opowiedzeniu historii, w ciągu 40-tu minut potrafi się zmienić cała historia, która mogłaby być rozciągnięta do całego filmu, wiejskie klimaty ameryki, styl Country, w miarę dobre poczucie humoru to jest to co przekonało mnie do tego serialu, pozostałych seriali nie znam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz