AA THERAPY Oliwkowa - krem na dzień, kilka słów

Dzisiaj dla odmiany chciałabym napisać o czymś innym niż Święta i pobyt w Brukseli, chociaż po części wiąże się to z moim zamieszkaniem w Belgi.
Otóż chcę napisać kilka słów o kremie do twarzy, którego używałam przez cały swój pobyt w Brukseli.
Chodzi mi o krem do twarzy z firmy AA z serii THERAPY Oliwkowa. 

Opis produktu:
Jest to krem na dzień zalecany do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Zawiera wyciąg z liści oliwki, który ma skutecznie regenerować skórę i zapobiegać jej fotostarzeniu. Natomiast olej z avocado ma za zadanie pielęgnować i odżywiać skórę, a alantoina łagodzić podrażnienia. Producent podaje również, że produkt jest testowany na osobach z chorobami alergologicznymi skóry, nie zawiera barwników i nie podrażnia spojówek. Poza tym ma hypoalergiczną kompozycję zapachową i posiada pH neutralne dla skóry.


Kilka słów ode mnie:
Przed wyjazdem do Brukseli skusiłam się właśnie na ten produkt ponieważ nie wiedziałam jaki tam będzie klimat. Wprawdzie słyszałam, że jest tam cieplej niż w Polsce, ale na warunki pogodowe i atmosferyczne nie składa się tylko temperatura. I w sumie trafiłam dobrze. Cieplej to może i jest, ale jest też wilgotno i lubi popadać oraz trochę powiać. Poza tym w wodzie mają wapń (poprawcie mnie jeżeli to nie on osadza mi się na naczyniach i garnkach). Moja skóra była więc narażona na lekką zmianę klimatu i działanie innych niż w mojej Ojczyźnie warunków pogodowych. Muszę powiedzieć, że sprawował się całkiem nieźle - nawilżał i odżywiał moją skórę, jednak nie łagodził zaczerwienień na mojej skórze (niestety:( )
Krem ten ma lekką konsystencję i łatwo się wchłania, więc spokojnie sprawdzi się pod podkład. Aha - nie nadaje się do bardzo suchej skóry, bo nie nawilża moim zdaniem na tyle dobrze, dlatego też na zimę mam już zakupiony inny - mocniej nawilżający krem. Jednak na taki okres wczesnojesienny, albo na łagodną jesień może się sprawdzić.
P.S. Mam już własny aparat, więc zapewne pojawią się pierwsze zdjęcia z Brukseli po nowym roku:)

Komentarze