Mój podstawowy pakiet umilający jesień :)

Jesień jest zdecydowanie moją ulubioną porą roku. Jej klimat sprawia, że czuję się i funkcjonuję dużo lepiej. Aura tej pory roku sprzyja takim ludziom jak ja introwertykom o artystycznych skłonnościach. I kiedy moje otoczenie narzeka, że winter is coming, ja z przyjemnością oddaję się czynnościom, którym sprzyja jesienna atmosfera.

1. Książki 


Jestem nałogowym molem książkowym, który nos utkwiony w książkach ma przez cały rok, jednak sezon jesienno - zimowy szczególnie sprzyja czytaniu. Dzieje się tak przede wszystkim, że można sobie zbudować tą całą aurę wokół czytania - wiecie te wszystkie świeczki, wielkie kubki z ulubioną herbatą/kawą/czekoladą czy czymkolwiek chcecie, itp. 

Jednak życie mola książkowego nie zawsze jest łatwe...


2. Muzyka


Mówcie co chcecie, ale pewien rodzaj muzyki jesienią brzmi najpiękniej...


3. Aromaterapia


Od podlotka uwielbiałam różnego rodzaje kadzidełka i świece zapachowe. To zostało mi do dziś. Na moim nocnym stoliku jest mała kolekcja świec, olejków zapachowych i wosków do kominka, a jesień i zima to przecież idealne pory na ich palenie :). 

4. Coś dobrego do picia. 


Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam deszczowe wieczory. Kiedy jestem w domu mogę sobie siąść wygodnie, wsłuchać w padający za oknem deszcz i się zrelaksować...często więcej nie potrzeba.

5. Domowe SPA


Mam dość stresującą i męczącą pracę. Dlatego też poświęcenie kilku chwil dla siebie sprawia, że szybciej wracam do równowagi psychicznej i fizycznej. 

6. ZbliżeniaMoim zdaniem jesień i zima sprzyja spotkaniom. Rzadziej spędzamy swój czas w rozjazdach i często nieco zmieniamy tryb życia. Ja chętniej gram wtedy np. w gry planszowe, albo po prostu umawiam się z kimś na kawę. Ten czas jest idealny na to, żeby zbliżyć się do siebie. 

8. Kolorowanki


Uwielbiam ten rodzaj rozrywki, który przede wszystkim uspokaja i relaksuje. Szkoda tylko, że mam mało czasu na ten rodzaj terapii sztuką...ale zaczynam to nadrabiać chociażby podczas oglądania filmów: 


To mój podstawowy pakiet pozwalający cieszyć się jesienią i zimą. Zdradźcie mi swój, może jeszcze coś podpatrzę ;). 

Komentarze

  1. Podpisuję się pod Twoim jesiennym zestawem. Tylko skreśliłabym kolorowanki - to nie dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także więcej czytam w okresie jesiennym:) Piję herbatki i kakao, oglądam seriale, słucham rmf gold, albo stacji złote przeboje - świetne piosenki;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz