M. i P. Wołochowicz, "Złamać szyfr czyli jak zrozumieć małżonka".

"Złamać szyfr czyli jak zrozumieć małżonka" autorstwa Marioli i Piotra Wołochowiczów. Jest to jedna z książek, które dostaliśmy z mężem z okazji ślubu.

Ta niepozornych rozmiarów książka już przy rozpakowywaniu prezentów rzuciła mi się w oczy i zaczęłam ją podczytywać. 

Otóż konflikty i spięcia są nieodwracalnym elementem małżeńskiej codzienności. Przecież zupa często może być za słona, a uparcie cieknący w kuchni może być przeszkodą, której nie da się naprawić żadnym ludzkim sposobem. I chociaż często trudne sytuacje goszczą we wzajemnych relacjach małżonków, to przecież każdy marzy o życiu bez większych zakłóceń. 

Autorzy książki uważają, że dobre zdrowe i spokojne relacje między żoną i mężem są możliwe, a biała flaga pokojuu może zawsze wisieć na domowym maszcie. Jest jednak pewien warunek. Najpierw trzeba złamać szyfr, poznać tajniki zaprogramowania drugiej strony i zrozumieć współmałżonka.

Książka jest napisana przez małżeństwo, które na co dzień jest zaangażowane w życie Kościoła i przy okazji pracuje z rodzinami. Chrześcijańska ideologia ma swoje odzwierciedlenie w tej pozycji, jednak w większości książki każdy małżonek znajdzie coś dla siebie, co pozwoli zrozumieć drugą połówkę. Ta pozycja napisana jest zrozumiałym językiem, co bardzo ułatwia jej czytanie. W trakcie lektury nie raz dawałam mężowi do przeczytania pewne fragmenty, które idealnie odzwierciedlały i opisywały problemy, z którymi zdążyliśmy już się spotkać. Przy okazji mam nadzieję, że mój mąż dostał odpowiedź przynajmniej na część swoich pytań ;). 

"Złamać szyfr czyli jak zrozumieć małżonka" to idealny prezent szczególnie dla młodych małżeństw, które dopiero budują swoje relacje. Nam ta książeczka na pewno ułatwi pewne sprawy ;). 

Komentarze