Michał Bajor "Kocham jutro" - kilka słów o płycie

Dla każdego z nas muzyka odgrywa inną rolę i każdy mógłby powiedzieć o niej coś od siebie. W moim życiu muzyka chyba jest ważniejsza od książek. Dziwne prawda? 

Otóż w moim życiu szłam przez różne wyboiste i strome drogi, które nie raz zaskakiwały kolejnym zakrętem i zmianami. Wtedy to właśnie muzyka, a nie książki mi towarzyszyła; uspokajała i łagodziła stres i strach oraz sprawiała, że nieco łagodniej przechodziłam przez największy stres i trudne doświadczenia.

Dzisiaj chciałabym Wam napisać o jednej z moich ulubionych płyt. A mianowicie o Kocham jutro Michała Bajora

Jest to jedna z Jego pierwszych płyt, które kupiłam. a to dlatego, że trafiłam na tytułową piosenkę, która mnie uwiodła. 
Album Kocham jutro dla mnie jest opowieścią o tym, że często owo jutro jest dla nas szansą na spełnienie i odmianę losu. Jednak czasem nie myślimy o tym co nas czeka w przyszłości bo np. za bardzo jesteśmy pochłonięci wyścigiem szczurów, który nas wewnętrznie niszczy. Czymś co sprawia, że nie myślimy o jutrze są też spotkania z ukochaną osobą - wtedy często pragniemy, żeby czas po prostu zatrzymał się w miejscu. Poza tym nasze dzisiaj potrafi nas pochłonąć na tyle, że zapominamy o konsekwencjach na przyszłość. 

Zbiór utworów zebranych na krążku skłania do refleksji i daje do myślenia. Dla mnie jest to płyta, która doprowadziła mnie do wniosku, żeby jak najpełniej korzystać z tego co przynosi nam życie - z naszego dzisiaj, w pamięci o naszym wczoraj i naszym jutrze. W tym przypadku autor - a właściwie autorzy (bo przecież nad piosenkami pracują też kompozytorzy i autorzy tekstów) skłaniają nas do czerpania z życia jak najwięcej - zarówno z tych szczęśliwych jak i ciężkich oraz przykrych doświadczeń. 

Kocham jutro zawiera cały wachlarz utworów - od tych spokojnych po te bardzo dynamiczne. Zatem wielu z nas znajdzie coś dla siebie. 

Wiem, że Michał Bajor jest dość kontrowersyjnym Artystą. Jedni Go lubią, a inni odnoszą się do Niego z nieskrywaną niechęcią. Ja wiem, że jest to specyficzny talent, który nie każdemu podejdzie, ale wiem też, że ten człowiek zauroczył całe rzesze swoich fanów;). A dla mnie osobiście jest to bardzo ważny artysta, który miał duży wpływ na moje życie - a na pewno większy niż się spodziewacie...

Komentarze

 1. Mnie akurat jego twórczość nie odpowiada, chociaż uwielbiam takie poetyckie piosenki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaję sobie sprawę, że to dość specyficzny artysta, ale na szczęście ma swoich odbiorców:)

   Usuń
 2. Nie mogę się przekonać do twórczości pana Bajora, chociaż poezji śpiewanej u mnie dużo. Polecam Krainę Łagodności:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę - bo zdaję sobie sprawę z tego jaki to jest artysta, i że albo się go lubi, albo nie;]

   Usuń
 3. Lubię piosenkę "Moja miłość największa", nawet nie wiem z której jest płyty ;), ale jest na nieśmiertelnej kilkuletniej playliście winampa i chyba nigdy się nie znudzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też lubię tą piosenkę, chociaż nie jest moją ulubioną, którą śpiewa bajor

   Usuń
 4. Ja lubię tego artystę a szczególnie piosenkę "Taka miłość w sam raz", chociaż nie będę też zmyślać, że jakoś namiętnie go słucham i znam wszystkie jego utwory, tylko takie pojedyncze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wygląda na to, że tylko ja mam fioła na jego punkcie;]

   Usuń
 5. Od czasu do czasu lubię posłuchać jego piosenek, ale w małych dawkach.
  Nie potrafię powiedzieć dlaczego, jakoś tak na dłuższą metę mnie jego twórczość "nudzi".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz