drobiazg

- [...] uśmiech [...] jest dla ludzi szczęśliwych.
- I tu się mylisz, bo właśnie uśmiech daje szczęście. [...] Spróbuj się uśmiechnąć, to zobaczysz.

Éric-Emmanuel Schmitt Pan Ibrahim i kwiaty Koranu


Pierwszy tydzień szukania pracy minął mi jak z bicza strzelił. Codziennie czegoś szukałam, składałam CV i byłam nawet na rozmowie kwalifikacyjnej. Jednakże ubiegły tydzień nie przyniósł jakichś wymiernych efektów - chodzi mi o znalezienie pracy. Mam nadzieję, że nadchodzący tydzień okaże się bardziej łaskawy dla mojej osoby i pojawią się jakieś bardziej widoczne efekty, poza moim zmęczeniem i utratą wagi poprzez niedojadanie i wzmożony wysiłek fizyczny;p. Jednakże w tym szaleństwie jest coś co nieodmiennie pozwala mi jakoś przetrzymać znoje biegania po Warszawie i okolicach z CV. O co chodzi? Naturalnie, że o uśmiech:D. Bardzo długo po powrocie z Belgii brakowało mi właśnie uśmiechania się do siebie nawzajem. Tymczasem dziś odkryłam niesamowitą przyjemność z uśmiechania się do innych ludzi:). I to niezależnie czy rozmawiam z kierownikiem mojego potencjalnego miejsca pracy składając CV czy mijam babcię z wnuczką na ulicy - posłanie komuś uśmiechu i obserwowanie jego reakcji nieodmiennie powoduje wzrost hormonów szczęścia w moim organizmie. Przez ostatnie 3 miesiące już niemal zapomniałam co oznacza belgijska uprzejmość, a dziś mogłam sobie to przypomnieć i mam zamiar więcej się uśmiechać do ludzi na ulicach;). Mimo wszystko.

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Naturalnie, że odwzajemniam Ci mega uśmiechem:)))
   buziaki i dobrej nocy Ci życzę:*

   Usuń
  2. Okaże się w przyszłym tygodniu;)

   Usuń
 2. U nas chyba jest ten problem, że ludzie różnie interpretują uśmiech. Często jestem zaczepiana na ulicy i nie wyobrażam sobie co by było gdybym się do każdego uśmiechała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że nie można się uśmiechać zawsze, bo to też jest dziwne, ale dobrze jest uśmiechać się do kogoś częściej:). efekt potrafi być piorunujący;)

   Usuń
 3. tak uśmiech czyni cuda i rozgrzewa serca ... powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio coraz częściej się o tym przekonuję:)

   Usuń

Prześlij komentarz